Екстракти спецій та ароматичні екстракти – популярні інгредієнти, які активно використовують у виробництві різноманітних продуктів харчування, косметики, фармацевтичних препаратів та БАДів.

Найбільшим попитом в харчовій промисловості користуються екстракти спецій.

Зазвичай їх використовують у вигляді олеорезинів – це екстракти рослинного походження, які містять в собі розчинені у жирах речовини.

Процес отримання олеорезинів може відрізнятися залежно від особливостей рослинного сировини, але основними етапами є холодне або гаряче пресування та екстракція органічними розчинниками. Після екстракції розчинники випаровують в результаті залишаться олеорезини до складу яких входять ефірні олії – леткі сполуки, що забезпечують запах і смоли, що в основному дають смак. Деякі рослини не мають в своєму складі смол, наприклад часник і цибуля, тому з них можна отримати тільки ефірні олії

Після отримання олеорезину може проводитися додаткова обробка, така як фільтрація, конденсація, фракціонування, стандартизація (розведення або концентрування), щоб отримати чистий продукт із зазначеними властивостями і певними співвідношеннями часток ефірних олій і смол.

Ефірні олії зазвичай отримують методом парової дистиляції.

Для використання ефірних олій і олеорезинів в продуктах на водній основі з них роблять емульсії шляхом гомогенізації або доводять до водорозчинного стану шляхом додавання емульгаторів.

Для застосування у порошкових приправах екстракти перетворюють в порошки, з застосуванням методу мікроінкапсуляції  для найкращого збереження ароматичних сполук від вивітрювання і окислення.

Розподіляють наступні види найпопулярніших екстрактів спецій:

Пекучі Пікантні Середземноморські трави
Чорний перець

Червоний перець

Часник

Цибуля

Імбир

Гірчиця

Піменто

 

Духмяний перець

Мускат

Мацис

Кардамон

Кориця

Гвоздика

Кумін

Шафран

 

Аніс

Базилік

Лавр

Бергамот

Кмин

Селера

Коріандр

Кріп

Петрушка Чабрець

Фенхель

Орегано

Майоран

Орегано

Розмарин

М’ята

Шавлія

Тім’ян

Зелена цибуля

Естрагон

 

Серед найпопулярніших в світі смакових та ароматичних екстрактів слід згадати екстракти чаю, кави, кори дуба, а також солодкі смаки цитрусові олії (апельсин, лимон, лайм, мандарин), екстракт ванілі.

Наша компанія може запропонувати всі вищезгадані екстракти і надати консультації по їх застосуванню.

Застосування екстрактів замість традиційних молотих спецій, трав, цедри має суттєві переваги:

  • Стандартизація

Смакові та ароматичні характеристики рослинної сировини значно відрізняються в залежності від особливостей конкретного врожаю, місця збору сировини, і швидко змінюються в процесі зберігання через вивітрювання і окислення ароматичних речовин. Екстракти не мають таких недоліків через стандартизацію і більшу стабільність в процесі зберігання.

  • Краща хімічна і мікробіологічна чистота.

Досвідчені технологи добре знають скільки проблем з мікробіологією можуть виникнути при застосуванні молотих спецій. Їх стерилізація призводить до удорожчання, а також втрат сили смаку і аромату. Екстракти спецій майже стерильні і при їх виробництві є можливість позбавитися від небажаних забруднювачів.

  • Легкість транспортування і зберігання
  • Можливість вибору форми (рідина, порошок), розчинності і концентрації для зручності застосування

ВИРОБНИКИ

Сфери застосування

null

Продукти харчування

null

Алкогольні та безалкогольні напої

null

Фармацевтична продукція та БАД

null

Спортивне та функціональне харчування

null

Парфюмерно-косметична продукція